5.-7.6. 2020

8. ročník turnaje v miniházené

Novinky

Letos se neuvidíme

S lítostí musíme bohužel definitivně ohlásit zrušení letošního ročníku turnaje Litovle MINICUP 2020, který se měl konat 5.-7.června 2020. Oblíbený turnaje miniházené se tak zařadil do obrovského zástupu sportovních, kulturních a společenských akcí, které musely být letos kvůli epidemii koronaviru zrušeny nebo přeloženy.

„Nechtěli jsme dělat ukvapené rozhodnutí, nicméně na základě dnes zveřejněného plánu uvolňování stávajících epidemiologických opatření v České republice, které naprosto podporujeme, je jasné, že akce tohoho typu v původně plánovaném termínu nebude možné konat,“ uvedl ředitel turnaje Radovan Šimek.

„Dnešní události v podstatě jen potvrdili námi, a předpokládám, že i vámi, očekávaný scénář. I kdyby se situace začala dramaticky vyvíjet lépe, tak bychom při znovuzahájení přípravných prací kdykoliv po dnešním datu nebyli schopni celý turnaj dostatečně připravit a to především z pohledu všech objednávek a nákupů cen, vybavení, triček, míčů apod. vzhledem k některým dodavatelským termínům, a také vzhledem k tomu, že většina členů našeho organizačního týmu jsou pedagogové, kteří budou mít při postupném otevírání škol co dohánět,“ přiblížil situaci Šimek.

Také vzhledem k nemožnosti předvídat další vývoj situace, nadcházejícím letním prázdninám a poté novému ročníku, neuvažuje organizační tým ani o náhradním termínu v letošním kalendářním roce.

„Je nám to skutečně velmi líto, především je to velká škoda pro hráče ročníku 2009, kteří se mohli letos loučit s miniházenou před přechodem do mladších žáků, a předvést své nejlepší výkony,“ dodal ředitel turnaje a zároveň trenér starší miniházené pořádajícího Tatranu Litovel.

Celý pořádající tým věří, že se všichni s aktuální situací vypořádáváte co nejlépe, to jde, a těší se opět brzy na viděnou v Litovli.

Děkujeme našim sponzorům za podporu